Jesteś tu: » Strona startowa » W MEDIACH » Artykuł pt. "Przedszkolaki na scenie - przegląd taneczny w Domu Kultury" (3.06.2011)

Artykuł w Nowej Gazecie Lokalnej

pt. "Przedszkolaki na scenie - przegląd taneczny w domu kultury"

Pod hasłem „Tańcowała Igła z Nitką" odbył się siódmy przegląd przedszkolnych zespołów tanecznych w Kędzierzynie-Koźlu.

W piątkowe przedpołudnie przedszkolaki z naszego miasta bawiły się wspólnie w Domu Kultury „Chemik". Każda grupa przygotowała specjalnie na ten dzień układ taneczny oraz przepiękne stroje. Różnorodność tańca była ogromna. Począwszy od poloneza, walca, po cha-chę, tango i taniec współczesny.

W przerwach swoje umiejętności pokazały grupy taneczne Konie, Małe Golce, Hexy oraz Szczypiory z Orian Show. Po występach maluchy otrzymały drobne upominki ufundowane przez wydział oświaty i wychowania w kozielskim magistracie oraz Bank Zachodni WBK. Podczas imprezy każde przedszkole wręczyło też upominki dla chorego rodzeństwa Natalii i Dominika Widerów.

Organizatorem imprezy była Prywatna Szkoła Tańca Orian Show oraz Publiczne Przedszkole nr 9.

Przeczytaj także